Druhý ročník 2016

V sobotu 12. novembra 2016 sa v rámci Svätomartinských hodov v Martine konal na Ľadovni 2. ročník Medzinárodného festivalu klobás. Počas soboty sa pri Penzióne Ľadoveň šírili vône rôznych druhov klobás, kapustnice, zabíjačkových špecialít, syrov, pečených "husokačíc" ale i medoviny, medovníčkov, Turčianskych trdelníkov, pečených gaštanov či pukancov. Medzi skoro 4000 návštevníkmi panovala výborná nálada a súťažiacim nechýbal športový duch a nadšenie pre gastronómiu. Do súťaže na výrobu klobás sa prihlásilo vyše 30 družstiev hlavne zo Slovenska ale aj z Maďarska, Ruska, Česka, Poľska, Srbska a Holandska.

Výrobky súťažiacich hodnotila šesťčlenná porota, ktorá si okrem samotnej chuti všímala aj vzhľad, vôňu i samotný výrobný proces klobás. Do hlasovania v kategórii “Hlas ľudu” sa mohli zapojiť aj návštevníci, ktorí mohli odovzdať svojim favoritom hlasy.

Výsledky súťaže Medzinárodneho klobásového festivalu

Cena poroty

1. miesto: Mastri sveta a boxeristi
2. miesto: Sučianka
3. miesto: Hoogeveen, Holandsko

Hlas ľudu

 1. miesto: Brantner Gemer
 2. miesto: Hoogeveen, Holandsko
 3. miesto: Martinský senior klub

  Cena Penziónu Ľadoveň

  1. miesto: Jednota dôchodcov Ľadoveň
  2. miesto: Tím Milan Kalnický
  3. miesto: Tím Mačugovci

Špeciálna cena

Družstvo Balašicha, Rusko (ktoré nemalo potrebné suroviny, ale aj tak súťažilo)

Súčasťou podujatia bol aj bohatý kultúrny program

Druhým ročníkom festivalu sprevádzali tak ako minulý rok moderátori Ľubomír Paulovič a Veronika Paulovičová.. Headlinerom podujatia bola známa slovenská hudobná legenda Pavol Hammel, ktorý svojimi hitmi rozprúdila výbornú atmosféru festivalu. Do programu prispeli harmonikári Majerčíkovci a fujarista, majster v plieskaní pastierskym bičom Martin Brxa. Tradičnú zabíjačku prezentoval Ľubomír Kubla z Kysúc.

Vo svojej šou sa predstavila známa kuchárska dvojica, ktorá pobláznila celé Slovensko - Vilo Habo a David Habo. Hlava tejto rodiny bola aj šéfom poroty. Pre deti boli v detskom stane pripravené nafukovacie atrakcie, škola tanca a animačný program z Deep Dance Centra z Martina a študentov Evanjelického gymnázia z Martina. Prekvapením pre účastníkov boli ukážky lukostreľby či jazda na poníkoch. Podvečer urobila vo veľkokapacitnom stane zábavu martinská TEAM revival.  Program sa potom presunul do Penzióne Ľadoveň, kde pokračoval "Svätomartinskou zábavou" za doprovodu ľudovej hudby Javorové husle. Aj budúci rok sa bude Medzinárodný festival klobás konať počas Svätomartinských hodov a to v sobotu 11. novembra 2017.

festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival
festival

MiestoMartin - Penzión Ľadoveň

 

Formulár pre informácie

Máš nápad? Chceš pomôcť s festivalom? Si umelec, remeselník alebo predajca a máš záujem byť na festivale? Ozvi sa nám.

 

Parkovanie

Parkovanie pre účastníkov aj hostí je možné na ceste smerom ku Múzeu slovenskej dediny. Príjazdová cesta na parkovisko bude označená smerovými tabuľami, miesto si môžete pozrieť aj na mape Google.

Adresa

Penzión Ľadoveň
Daniela Michaelliho 4, 036 01 Martin, Slovensko
T: +421 910 966 966

Mapa